nike obuwie

Buty Nike – jak działa amortyzacja?

Amortyzacja odgrywa bardzo ważną rolę nie tylko w butach sportowych. Podczas aktywności fizycznej stopy podatne są na duże przeciążenia, dlatego też warto postawić na porządne buty marki Nike, dzięki którym będzie można uniknąć nieprzyjemnych urazów.

Co warto wiedzieć o amortyzacji?

Podczas biegania i podskoków system kostno-stawowy jak i również same mięśnie poddawane są ekstremalnym obciążeniom. Początkujący i profesjonalni sportowcy powinni korzystać z pomocy odpowiednich butów, dzięki którym można ograniczyć siły przy kontakcie z podłożem. Oryginalne buty marki Nike posiadają bardzo często w podeszwie gaz, który spręża się i ponownie rozpręża. Dzięki amortyzacji podczas biegania stopy mniej się męczą, dzięki czemu można pokonać dłuższe dystanse.

Jakie zalety amortyzacji?

Buty nike z amortyzacją skutecznie chronią stawy, mięśnie i same kości przed mniejszymi lub większymi urazami. Olbrzymią zaletą jest także to, że sprawna amortyzacja znacząco poprawia komfort podczas codziennych treningów. W dużej mierze to właśnie dzięki porządnym butom z amortyzacją można dłużej i intensywniej trenować. Bez amortyzacji niestety nogi znacznie szybciej się zmęczą, dlatego też zdecydowanie trudniej jest wypracować porządną kondycję i osiągnąć satysfakcjonujące wyniki.

Trwałość amortyzacji

W dzisiejszych czasach nie ma lepszej i twardszej amortyzacji niż Air, która wykorzystywana jest w butach marki Nike. Pianka z biegiem czasu stopniowo się zbija i pęka, dlatego też amortyzacja gazowa jest najlepszym wyborem. Olbrzymią zaletą poduszek gazowych jest także to, że mogą pochwalić się one dużą odpornością na ujemne temperatury. Profesjonalne buty marki Nike z systemem Air są jedną z tych inwestycji, która na pewno bardzo szybko się zwróci.

Niespotykana lekkość

Jedną z kluczowych zalet amortyzacji gazowej jest także to, że buty marki Nike są bardzo lekkie. Podczas aktywności fizycznej każdy dodatkowy gram odgrywa kluczową rolę, dlatego też nie można przejść obok tego parametru obojętnie. Jeden centymetr sześcienny systemu Ari waży zdecydowanie mniej niż jeden centymetr sześcienny konkurencyjnej pianki. Jak powszechnie wiadomo im lżejsze obuwie, tym oczywiście mniej energii należy wkładać w ruch. W lżejszych butach można szybciej biegać i wyżej skakać. Mniejsza waga przekłada się na mniejszy wydatek energetyczny, dlatego też sportowcy są w stanie zaoszczędzić więcej energii. W lżejszych butach nie trzeba rezygnować również z porządnej stabilności. Nike buty z amortyzacją Air to najlepszy wybór dla osób, które chcą poprawić wydajność codziennych treningów.


Opublikowano

w

przez

Tagi: