buty derby skórzane

Klasyka w najlepszym wydaniu – buty typu derby

Buty męskie, podobnie jak i ich damskie odpowiedniki, są jednymi z najbardziej eksploatowanych przez projektantów odzieży elementów garderoby. Krótki rzut oka na wygląd jakichkolwiek butów daje prostą odpowiedź na pytanie: 'dlaczego tak jest’ – po prostu obuwie daje szerokie pole do popisu dla designerów, gdyż są chyba najbardziej charakterystycznym składnikiem dolnej części ubrania każdego człowieka.

Nisko położone, a ważne – buty

Bardzo często patrząc na drugiego człowieka ludzie rozpoczynają jego ogląd od zwrócenia uwagi na buty. Wszak w dość istotny sposób świadczą one o ich właścicielu. Buty bardzo wiele mogą powiedzieć o człowieku. Niedbale założone, brudne i podniszczone obuwie wystawia osobie, która je nosi dość kiepskie świadectwo. Podobnie jest w przypadku butów niezbyt dobrze dobranych do reszty ubrania. Warto przy tym zauważyć, że odpowiedni dobór butów nie jest zadaniem tak prostym, jak mogłoby się wydawać.

Z tego też powodu osoby mniej doświadczone w kompletowaniu garderoby powinny sięgać po modele obuwia, które pasują do różnorodnych stylizacji. Przykładem na to, że jest to jak najbardziej możliwe są buty derby. Ten model obuwia charakteryzuje się otwartą przyszwą, czyli elementem, w którym umieszczone są dziurki do przewlekania sznurówek.

elegant man derby

Styl przede wszystkim

Dzięki takiej budowie przyszwy butom derby nie sposób odmówić lekkości wyglądu, ale przy tym również i elegancji. Ten rodzaj obuwia wykonywany jest bowiem zwykle z wysokiej jakości skóry, a otwarta przyszwa podkreśla ich kunsztowny wygląd i dokładność wykonania.

Wbrew pozorom nie determinuje to wykorzystywania butów derby wyłącznie do eleganckich stylizacji. Ich zestawienie ze sportową marynarką i jeansowymi spodniami da równie dobry efekt, jak założenie ich do garnituru.


Opublikowano

w

przez

Tagi: