strój kąpielowy

Czy braletki to przejściowa moda?

Chociaż bielizna przez większość czasu pozostaje zakryta, jej design również ulega wpływom mody. Dawniej obowiązkowym elementem damskiej garderoby był biustonosz push-up, który obecnie ma coraz mniej zwolenniczek. Czy z braletką będzie podobnie? Wszystko wskazuje na to, że pozostanie z nami na dłużej.

Czym wyróżnia się braletka?

Miękki biustonosz typu bralette tradycyjnie nie posiada fiszbin ani sztywnych wkładek. Obecnie w modzie jest naturalność – zamiast unosić biust i optycznie go powiększać, wiele kobiet preferuje jego delikatne modelowanie przez komfortowy stanik. Prawdą jest, że braletka jest odpowiedzią na aktualny trend. Jednak obserwując kierunek XXI-wiecznej mody, można się spodziewać, że swoboda nie przestanie być nadrzędną wartością.

Jeśli chodzi o wygląd, charakterystyczne dla braletek jest wykorzystanie trójkątnych miseczek. Mogą przypominać skrócony top z dekoltem w serek – to niezwykle modny fason. Koronkowe biustonosze tego typu sprawdzą się nie tylko w codziennym noszeniu, lecz także w buduarowych sesjach zdjęciowych.

Czy bralekta wyjdzie z mody?

Coraz więcej biustonoszy łączy cechy różnych typów bielizny. Obok zwykłych braletek dostępne są staniki usztywniane, które imitują je z wyglądu. Równolegle za doskonałą alternatywę dla sztywnych biustonoszy uważa się staniki semi-soft. Braletki najprawdopodobniej nie wyjdą z mody, lecz będą modyfikowane i łączone z innymi trendami. Producenci bielizny wciąż próbują wypracować kompromis pomiędzy wygodą, atrakcyjnym wyglądem i dobrym podtrzymaniem biustu niezależnie od rozmiaru.

Staniki bezfiszbinowe pozostaną jednym z najpopularniejszych rodzajów bielizny przez wiele lat. Trudno wyobrazić sobie bardziej komfortowe rozwiązanie. Projektanci braletek będą jednak starali się uczynić je bardziej przyjaznymi dla pań o większych wymiarach, więc niektóre z nich mogą posiadać delikatne usztywnienie.


Opublikowano

w

przez

Tagi: