Czym charakteryzują się botki wiązane?

Poszukiwania wymarzonego obuwia potrafią być niezwykle trudne. Wybrane buty muszą być nie tylko modne i pasujące do stylu ubioru, ale przede wszystkim wygodne i wytrzymałe. Jednym z najlepszych wyborów na każdy sezon wydają się być botki wiązane, niezależnie od płci czy reprezentowanego stylu. Co cechuje to uniwersalne obuwie? Do czego dokładnie można je nosić? Odpowiedzi można znaleźć poniżej.

Czym właściwie są botki wiązane?

Botkami nazywa się zwykle skórzane buty o długiej cholewce, sięgającej aż do kostek. Sznurowadła są dzięki temu mocno wyeksponowane, a przy odpowiednim kontraście z kolorem botek mogą tworzyć ciekawą ozdobę. Warto wspomnieć, że istnieje cała gama odmian botek, zarówno jeśli chodzi o rodzaj obcasa lub jego brak, jak i o wersję kolorystyczną i materiał wykonania. Wiązane botki są butami bardzo uniwersalnymi, które dodają elegancji zarówno po połączeniu z nieformalnym outfitem, jak i wyjściową suknią lub garniturem.

Do czego można ubrać botki wiązane?

Botki wiązane najlepiej prezentują się w połączeniu z jeansowymi spodniami, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby ubrać je chociażby do legginsów lub ołówkowej spódnicy i rajstop. Dobrze też wyglądają ubrane do sukienki lub sukni. W zależności od reszty ubioru i akcesoriów można je dopasować do stylu „rockowego” albo zrobić z botków wiązanych dopełnienie uroczego ubioru. Choć w innych stylizacjach nie wyglądają gorzej, to przyjmuje się, że najlepiej prezentują się połączone z ćwiekowymi kurtkami i flanelowymi koszulami.


Opublikowano

w

przez

Tagi: