spodnie męskie typu rurki

Do czego pasują męskie rurki?

Pomimo faktu, że coraz więcej mężczyzn posiada dużą świadomość w kwestii mody, w dalszym ciągu zdarza się, że nie wiemy, jak łączyć poszczególne elementy ubioru. Na ogół nie ma w tym nic złego- każdy ma prawo do momentu zawahania. W przypadku mody najważniejsze jest, by poszerzać swoją świadomość i dobierać stylizacje w taki sposób, by nam samym się one podobały, ale także by wpisywały się w ogólnie przyjęte kanony. W przypadku niektórych elementów ubioru sprawa jest prostsza, ponieważ łatwo łączą się z wieloma stylizacjami. Doskonałym przykładem są spodnie rurki męskie. Jeszcze kilka lat temu spora część mężczyzn miała opory przed ubraniem obcisłych spodni. Na szczęście trend się rozprzestrzenił i coraz więcej mężczyzn wybiera ten typ spodni. Jako spodnie, rurki pasują do większości stylizacji. Trzeba jednak pamiętać o pewnych zasadach.

Do czego nie ubierać rurek?

Pytanie o to, do czego nie ubierać rurek jest bardzo proste. Przede wszystkim nie powinno się ich ubierać do formalnych stylizacji. Jakkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, by do rurek ubrać koszulę, warto pamiętać o kontekście. W przypadku wyjścia ze znajomymi połączenie rurek i koszuli nie będzie niczym złym, a nawet może sprawić, że nasza stylizacja będzie wyglądała fenomenalnie. Niestety ta sama stylizacja niedobrze sprawdzi się na biznesowym spotkaniu. Krój obcisłych spodni znacznie obniża formalizm, toteż nawet dobra i elegancka koszula straci swój formalny walor w połączeniu z obcisłymi spodniami. Z tego samego powodu nie jest polecane łączenie rurek z marynarkami, nawet tymi sportowymi. O ile niektóre marynarki skonstruowane są w taki sposób, by wpasowywały się raczej w konwencję wyjść na miasto ze znajomymi, niż spotkaniami biznesowymi, ich połączenie z rurkami zazwyczaj wypada źle, czego nie da się uratować. Jedynym rozwiązaniem, które może sprawić, że taka stylizacja będzie dobra, jest wybór koszulki zamiast koszuli i ubranie marynarki. 

Niezależnie od wyboru innych elementów garderoby, warto też pamiętać, żeby rurki wybierać odpowiednio. Dobrze jest sugerować się rozmiarami podanymi przez producenta, a nie na siłę wybierać najbardziej obcisłych spodni. W przypadku, w którym rurki będą zbyt obcisłe, efekt może wyglądać nieestetycznie. W szczególności dotyczy to dobrze zbudowanych osób, które posiadają szerokie nogi. W takim wypadku najczęściej można osiągnąć komiczny efekt, co niestety odbija się na całym wizerunku.

Idealne dodatki do rurek

rurki męskie

Z racji swojej uniwersalności, spodnie rurki męskie doskonale łączą się z większością dodatków. Najszersze pole do popisu mamy w przypadku łączenia ich z różnorodnym obuwiem. Rurki doskonale łączą się w stylizacjach nieformalnych z trampkami (w tym wypadku szczególnie polecane jest dobranie do nich krótkich skarpet) bądź traperami. W wypadku, w którym chcemy do rurek założyć koszulę (pamiętając o zasadach opisanych powyżej), doskonale sprawdzą się także sztyblety. 

W przypadku odzieży wierzchniej pole do popisu jest w zasadzie nieograniczone. Rurki męskie dostępne w sprzedaży tutaj doskonale sprawdzają się w stylizacjach z bluzami i swetrami. Bez problemu możemy więc założyć je do bluzy z kapturem. Należy jednak zawsze pamiętać, by bluza nie była zbyt duża. Jeżeli wybierzemy model oversize, nie będzie on dobrze komponował się z obcisłymi spodniami, bowiem kontrast będzie za duży. Należy też pamiętać o odpowiednim doborze kolorów. Jakkolwiek nie ma żadnego problemu w tym, żeby łączyć jeansowe rurki z odcieniami niebieskiego, tak osadzenie całej stylizacji na jednym kolorze może nie dobrze wypaść. Wyjątkiem w zasadzie są tu jeansowe kurtki, które dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi, dobrze łączą się z innymi niebieskimi elementami.

Rurki dobrze komponują się także ze skórzanymi kurtkami, chociaż tutaj też należy pamiętać o tym, że najlepiej łączą się z bardziej nieformalnymi krojami (takimi jak np. ramoneski). 

Spodnie uniwersalne

Jak widać spodnie rurki męskie to doskonały wybór na większość nieformalnych okazji. Warto jednak nosić je świadomie tak, by poprzez z pozoru nieistotny błąd, nie sprawić, że nasza stylizacja nie spełni naszych oczekiwań. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: