brązowe bardzo eleganckie obuwie

Eleganckie oxfordy

Oxfordy to wyjątkowy typ obuwia. Jeśli kupimy model wykonany ze skóry licowej, będziemy się nimi cieszyć przez długie lata. Warto zastanowić się przed ich zakupem, do czego i na jakie okazje będziemy je zakładać. Bardzo dobrze sprawdzają się do prostych jeansów, koszul, pudełkowych marynarek lub tych o klasycznym kroju. Proste, beżowe lub szare, sznurowane oxfordy będą pasować do większości stylizacji.

Cena oxfordów

Tak, jak w przypadku wszystkich innych butów, ich ceny są zróżnicowane, nie chodzi oczywiście o to, aby przepłacać, ale każdy dobrze wie o tym, że tanie buty nie są długofalową inwestycją. Znacznie lepiej jest poszukać tych wykonanych ze skóry.

Jeśli zależy nam na kupieniu ich w korzystnej cenie, możemy skupić się na czasie wyprzedaży. Niektóre solidne modele wykonane ze skóry licowej mogą kosztować nawet 1000 zł. Nie każdy jednak może i chce wydać na buty oxford taką kwotę.

Jedno jest pewne, nie warto wybierać obuwia ze skóry ekologicznej. Nie ma ono zbyt dużej odporności na uszkodzenia i nasza stopa się w nim zwykle męczy, ponieważ materiał ten nie zapewnia cyrkulacji powietrza.

Oxfordy elementem formalnego stylu

Niektóre Panie mogą się zastanawiać, czy jest to rodzaj obuwia, pasujący do oficjalnego wizerunku. Niektóre oxfordy zostały wykonane w niezwykle elegancki sposób. Choć to szpilki nadal tworzą podstawę formalnego stylu w przypadku kobiet, niektóre skórzane oksfordy mogą z nimi konkurować.

Muszą spełniać jednakże pewne warunki:

  • Gładka struktura skóry licowej bardzo dobrej jakości
  • Delikatna sznurówka
  • Smukły kształt, dopasowany do stopy

Ich wielką zaletą jest komfort i wygoda, którą zapewniają stopom. Warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z ofertą sklepów internetowych i stacjonarnych, jeśli tych wyjątkowych butów nie mamy jeszcze w swojej szafie.


Opublikowano

w

przez

Tagi: