Czarne wysokie kozaki za kolano Rockstar

Jak dobrze dobrać buty zimowe?

Żeby cała stylizacja dobrze się prezentowała, niezbędne jest odpowiednie dobranie poszczególnych elementów. Kupując elementy garderoby, których zazwyczaj posiada się mniej, jak na przykład buty, warto zadbać by pasowały do wielu różnych rzeczy.

Dopasowanie do już posiadanych ubrań

Brązowe kozaki w stylu kowbojskim ColinNie ma sensu kupować butów zimowych jeśli nie będą pasowały do rzeczy, które już są w szafie. Dlatego przed zakupami dobrze jest przyjrzeć się swoim ubraniom i ocenić jaki styl i jaka kolorystyka w nich dominuje. Kozaki damskie dostępne są w wielu modelach, ale lepiej skupić się na tych w jednolitym kolorze. Łatwiej je zestawić z różnymi stylizacjami. Kolory czarny i brązowy są na tyle uniwersalne, że pasują prawie do wszystkiego. Poza tym jeśli większość ubrań będzie w stylu sportowym, nie warto kupować eleganckich kozaków, a raczej takie w mniej oficjalnym stylu.

Dopasowanie do sylwetki

Modne damskie kozaki na zimę nie na każdym będą wyglądały równie dobrze. Na przykład w tym roku modne są kozaczki w stylu retro z szerokimi cholewkami o długości do połowy łydki. Optycznie skracają nogi i je poszerzają, dlatego najlepiej pasują wysokim i szczupłym kobietom. Jeśli niższa osoba mimo wszystko chce nosić ten typ kozaków, powinna wybrać model na wyższym obcasie i dłuższej cholewce. Dopasowane cholewki wyszczuplają nogi, ale tylko gdy są odpowiednio dobrane rozmiarem. Zbyt ciasne, spowodują odwrotny skutek. Z kolei za duże będą się gorzej układać.

Strona praktyczna

Nie można zapomnieć też o fakcie, że buty powinny być wygodne. A zimą dodatkowo wskazane jest by zapewniały komfort termiczny. Dla bezpieczeństwa powinny też mieć chropowatą powierzchnię podeszwy, dzięki której zapewnią dobrą przyczepność. Część kozaków damskich jest ewidentnie zaprojektowana z myślą o kobietach poruszających się własnym samochodem, dlatego użytkowniczki komunikacji miejskiej zrobią mądrze jeśli wybiorą wygodniejsze modele butów zimowych.


Opublikowano

w

przez

Tagi: