Jak ubrać się na rozmowę o pracę

Rozmowa o pracę to bardzo stresujące wydarzenie w naszym życiu. Na szczęście w bardzo prosty sposób możemy dodać sobie pewności siebie… Wystarczy, że wybierzemy odpowiedni strój. 

Dlaczego ubrania są takie istotne?

Cóż na zrobienie dobrego wrażenia mamy siedem sekund. To bardzo mało, zaledwie jedna, krótka chwila. Dobrze dobrana stylizacja może sprawić, że zapunktujemy w oczach potencjalnego szefa. Podkreślimy nasz profesjonalizm i kompetencje.

Jaka stylizacja będzie najbardziej odpowiednia?

O ile nie chodzi o branżę kreatywną, to wybierajmy stonowane, klasyczne ubrania. Nie przesadzajmy z ilością dodatków czy wzorów. W tym przypadku mniej znaczy zdecydowanie więcej… Ale to nie zaznaczy, że musimy całkowicie rezygnować z akcesoriów.  Oczywiście, że nie. Niewielkie kolczyki czy elegancki zegarek dodadzą nam szyku i podkreślą własny styl. Po drugie zwróćmy też szczególną uwagę na buty. Bezwzględnie muszą być idealnie czyste. Warto zdecydować się na klasyczne modele, na przykład na szare szpilki, czy czy czarne baleriny.

Zanim wyjdziemy z domy sprawdźmy jak nasze ubrania na nas leżą. Czy nie wystaje nam na przykład ramiączko od biustonosza i czy wszystko jest czyste i wyprasowane. Panie powinny zwracać szczególną uwagę na rajstopy, one zazwyczaj płatają nam największe figle. W naszym stroju powinniśmy czuć się swobodnie. Sama rozmowa o pracę jest stresującym wydarzeniem w naszym życiu. Niewygodne buty czy rozpinająca się bluzka mogą sprawić, że ten dzień będzie jeszcze bardziej nerwowy.


Opublikowano

w

przez

Tagi: