kurtki damskie

Na co zwracać uwagę podczas wyboru kurtki damskiej?

Kurtka damska jest podstawowym elementem kobiecej garderoby, a ze względu na jej różne rodzaje trudno jest wybrać tę idealną na daną porę roku. Jest wiele zależności, o których warto pamiętać, by podjąć ostateczną decyzję w jej sprawie.

Jakie okrycie wybrać ze względu na okoliczności?


Dopasowanie kurtki damskiej do pory roku to podstawa – wiosenne nosi się, gdy robi się ciepło, natomiast grube i puchate kurtki wybiera się w porze zimowej. Nie zawsze jest to tak proste, ponieważ niektóre z nich sprawdzą się zarówno wiosną i jesienią, jak i w zimą, tak samo jak lekkie puchówki nie posłużą wyłącznie w zimne dni. Zwykle jednak można dość łatwo ocenić, która z kurtek będzie odpowiednia na konkretną porę roku.

Co do okoliczności to kurtki outdoorowe są rozwiązaniem typowo na trekking, a długa kurtka w jaskrawym kolorze z pewnością nie nada się na wyjście biznesowe. Ten problem można łatwo zażegnać, wybierając modele uniwersalne, takie jak kurtki damskie z paskiem w talii, które prezentują się elegancko choćby na imprezę firmową, a kiedy pasek się zdejmie – nadają się idealnie na codzienne wyjście z domu.

Jaką kurtkę wybrać w zależności od typu sylwetki?


Mimo wszystko kurtki powinny doskonale opinać ciało, a w ten sposób dzięki nim można podkreślić jego mocne strony oraz zatuszować możliwe mankamenty. Tym samym przy wyborze warto zwrócić uwagę na typy sylwetki, takie jak:

  • sylwetka „gruszki” – powinna nosić dłuższe kurtki do połowy uda z wyraźnie zaznaczoną talią albo krótkie katany kończące się w talii.
  • sylwetka „jabłko” – dobrym wyborem będzie nieco dłuższa kurtka, można również zdecydować się przy tym na asymetryczne zapięcia.
  • sylwetka „klepsydra” – aby podkreślić atuty proporcjonalnej figury warto wybrać klasyczne kurtki dla kobiet idealnie opinające talię.
kurtki damskie


Kolejną sprawą wartą uwagi jest dobranie odpowiedniego rozmiaru kurtki, dlatego w przypadku puchatej, zimowej kurtki lepiej wybrać nieco większy rozmiar, by móc pod nią założyć chociażby sweter lub bluzę. W przypadku pozostałych dobrze jest kierować się informacjami podanymi w tabeli rozmiarów produktu, które znacznie ułatwią podjęcie decyzji.

Mimo wszystko kurtka powinna się także podobać kupującej osobie, tym samym po zastanowieniu się nad poprzednimi aspektami warto jest również zwrócić uwagę na własne preferencje – wzór, kolor lub wygodny krój. Dzięki tak dobranemu strojowi nie dość, że będzie on wyglądał elegancko i pięknie, to w dodatku będzie wygodny i spełni wszystkie możliwe oczekiwania.


Opublikowano

w

przez

Tagi: