Nietypowe materiały produkcji damskich piżam

Jak można to łatwo zaobserwować w sklepie oferującym piżamy damskie, występują one najczęściej w wersji zrobionej z kiepskiej jakości sztucznych materiałów, które mogą powodować podrażnienia skóry. Drugim często spotykanym modelem jest dość droga wersja bawełniana, która charakteryzuje się doskonałą jakością. Jak się jednak okazuje, na rynku znaleźć można o wiele więcej znacznie ciekawszych i często o wiele lepszych propozycji. Jakie są więc nietypowe materiały, z których mogą być wykonane damskie piżamy?

Piżama satynowa

Jedną z ciekawych propozycji, jeśli chodzi o materiał produkcji takiej piżamy, jest satyna. Jej ogromną zaletą jest oczywiście niesamowity, bardzo elegancki wygląd. Satyna rewelacyjnie się układa na ciele, więc zawsze wygląda się w niej dobrze. Co więcej, posiada ona orzeźwiające i chłodzące działanie, więc świetnie sprawdza się w lecie.
Jeśli chce się poznać najważniejsze zalety takiej piżamy, nie można zapominać jeszcze o tym, że satyna nie pochłania zapachów czy też substancji takich jak kosmetyki, więc zawsze pozostaje świeża i w dobrej kondycji.

Piżama flanelowa

Kolejnym bardzo ciekawym rozwiązaniem, jeśli chodzi o piżamę dla kobiet, jest model flanelowy. Jest to wersja szczególnie polecana na zimę, ponieważ posiada ona naprawdę rewelacyjne właściwości, jeśli chodzi o zapewnianie ciepła. Co więcej, jest ona bardzo miła w dotyku, a także jest po prostu wygodna.

Niezwykle ważną zaletą flanelowej piżamy damskie jest to, że zapobiega ona poceniu się w nocy. Co więcej, ma właściwość wchłaniania wilgoci, co z pewnością rewelacyjnie wpływa na stan skóry.

Piżama z jedwabiu

Niezwykle popularnym i chętnie wykorzystywanym materiałem do produkcji piżam jest jedwab. Czym się jednak charakteryzują piżamy zrobione z tego tworzywa? Czy warto po nie sięgnąć?

Jedwab to przede wszystkim materiał, który jest hipoalergiczny, czyli, innymi słowy, odporny jest na działanie alergenów. Oznacza to, że polecany jest on przede wszystkim alergikom, którzy zmagają się np. z roztoczami. Jest to materiał bardzo bezpieczny dla skóry, ma umiejętność wchłaniania wilgoci, a także znacznie ogranicza tarcie pomiędzy ciałem a łóżkiem. Jedwab dodatkowo ma właściwość przepuszczania powietrza, więc zapewnia naprawdę komfortowy i zdrowy sen.

Piżama bambusowa

Ostatnią naprawdę wartą uwagi piżamą dla kobiet jest wersja bambusowa. Jest to dość nietypowe tworzywo, które jednak jak się okazuje, sprawdza się naprawdę dobrze. Rewelacyjnie pochłania wilgoć, a także potrafi utrzymywać idealną temperaturę ciała. Jest to również piżama polecana alergikom.


Opublikowano

w

przez

Tagi: