mężczyzna w płaszczu

Płaszcze jesienne męskie – dobierz adekwatnie do swojej sylwetki

Mężczyzna w płaszczu prezentuje się elegancko i profesjonalnie, dlatego warto swoją garderobę uzupełnić również o ten rodzaj okrycia wierzchniego, tym bardziej że szeroki i różnorodny wybór w sklepach (zobacz tutaj) pozwala na dopasowanie go do każdego typu sylwetki. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego płaszcza dla siebie?

Płaszcz adekwatny do okoliczności oraz sylwetki

Kluczowym kryterium przy wyborze płaszcza męskiego jest jego przeznaczenie oraz sylwetka. Przede wszystkim trzeba zdecydować, w jakich okolicznościach będzie nam towarzyszył. Być może potrzebujemy eleganckiego wariantu, który będziemy nosić tylko w czasie ważnych i formalnych okoliczności – wtedy najlepiej sprawdzi się elegancki płaszcz męski. Jeśli chcemy zakładać go na co dzień, to znacznie lepszym wyborem będzie płaszcz casualowy.

Drugim ważnym kryterium jest nasza sylwetka – płaszcz powinien podkreślać jej atuty i maskować niedoskonałości – mało tego – odpowiedni fason może nas wysmuklić, a nawet dodać kilka centymetrów. W tym przypadku istotna jest przede wszystkim długość płaszcz jesiennego męskiego – te najdłuższe raczej zarezerwowane są dla wysokich mężczyzn, a niscy panowie powinni wybierać wśród fasonów do połowy uda.

Istotne elementy wykończenia

Płaszcze męskie mogą różnić się również pod względem wykończenia. Te eleganckie posiadają przede wszystkim wykładany kołnierz lub stójkę, te w stylu nieco luźniejszym równie dobrze mogą mieć praktyczny kaptur. Nie mniej istotny jest rodzaj zapinania – eleganckie płaszcze zazwyczaj zapinane są na guziki, a te mniej formalne równie dobrze mogą posiadać wygodny suwak. Warto zwrócić uwagę także na kieszenie.

Właściwy materiał

Płaszcze jesienne męskie mogą być uszyte z bardzo różnych materiałów, ale najlepiej sprawdzą się te naturalne, jak na przykład wełna – taki płaszcz jest zarówno ciepły, jak i wygodny. Powinien również posiadać podszewkę. Jeśli potrzebujemy okrycia, które także ochroni przed deszczem, to warto wziąć pod uwagę stylowe trencze wykonane z materiałów syntetycznych.


Opublikowano

w

, , ,

przez

Tagi: