pas do pończoch

Pończochy z pasem

Każda kobieta, która chce się czuć seksownie oraz poprawić wygląd swoich nóg sięga po pończochy. Jednak największą popularnością cieszą się pończochy samonośne z pasem.

Czym są pończochy?

Pończochy są obcisłą i elastyczną częścią garderoby, która okrywa stopę część nogi, zazwyczaj do górnej części uda. Różnicą pomiędzy rajstopami a pończochami jest to, że rajstopy zakrywają ciało aż do pasa. Pończochy podobnie jak rajstopy spełniają te same funkcje, czyli chronią przed zimnem oraz optycznie poprawiają wygląd nóg.

ponczochy gorteks

Kilkadziesiąt lat temu pończochy były męskim elementem garderoby. W dzisiejszych czasach są noszone już tylko przez kobiety. Podtrzymywane są na udzie dzięki podwiązkom, które w postaci specjalnego pasa noszonego na biodrach utrzymują się na nogach. Pończochy samonośne posiadają silikonową taśmę. Zostały one wprowadzone na rynek pod koniec lat 60. XX wieku. Pierwszymi producentami pończoch samonośnych była firma Wolford.

Początkowo pończochy były produkowane z jedwabiu lub bawełny. Rewolucję w branży przyniósł nylon, który został odkryty przez koncern DuPont. Pierwsze pończochy nylonowe powstały w 1940 roku. A pierwsze bezszwowe w 1954 roku.

Pończochy mogą posiadać fakturę gładką, wzorzystą, ażurową przezroczystą lub kryjącą, matową lub błyszczącą, występują w szerokiej gamie kolorów (choć najczęściej są to różne odcienie beżu i czerni). Pończochy różnią się także splotem włókna, rodzajem włókna i grubością.

Wśród pończoch wyróżniają się szczególnie tzw. klasyczne „nylony”, nie zawierające domieszki elastomerów co sprawia, że są niezwykle transparentne i idealnie dopasowane do kształtu nogi, choć praktycznie nieelastyczne.


Opublikowano

w

przez

Tagi: