rękawice skorzane

Rękawiczki skórzane – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Rękawiczki skórzane to element odzieży należący do klasyki. Są one o wiele bardziej eleganckie od rękawiczek materiałowych, nadając się na oficjalne okazje i uroczystości. W ostatnim czasie coraz więcej osób jest nimi zainteresowana, lecz ich zakup dla wielu z nich nie jest łatwy. Jak wybrać model, z którego będzie się zadowolonym?

Rozmiar rękawiczek skórzanych

Rękawiczki skórzane znajdziesz na tutaj. Powinny być zawsze bardzo dobrze dopasowane do dłoni. W przeciwieństwie do tych wykonanych z materiału nie ma tu mowy o jakichkolwiek luzach. Aby określić odpowiedni rozmiar, należy zmierzyć obwód dłoni na wysokości kostek, z wyłączeniem kciuka przy użyciu centymetra krawieckiego i patrząc nie na centymetry, lecz na cale.

To właśnie w calach jest określany rozmiar rękawiczek, a znając obwód dłoni, można wybrać doskonale dopasowane rękawiczki bez konieczności ich przymierzania. Nie trzeba przy tym uwzględniać długości palców, gdyż ta jest zawsze proporcjonalna do obwodu dłoni.

Użyte materiały

Rękawiczki skórzane powinny być wykonane ze skóry naturalnej, gdyż ta syntetyczna nie daje dłoniom oddychać, przez co pocą się one, a pojawić się mogą także wysypki i grzybica paznokci. Do tego bardzo często uczulają one, powodując większe podrażnienia, a u niektórych osób pojawiają się na dłoniach zmiany bardzo przypominające poparzenia.

Do produkcji rękawiczek skórzanych używa się kilku rodzajów skóry, a najpopularniejsze są te wykonane ze skóry licowej, która jest gruba i sztywna. Doskonale chroni ona przed mrozem, a do tego jest wysoce wytrzymała. Takie rękawiczki często służą swoim właścicielom przez lata.

Nieco mniej popularne są rękawiczki ze skóry nubukowej i zamszowej, które nie są aż tak wytrzymałe, chociaż nie można odmówić im elegancji. Ponieważ nie chronią one jednak tak dobrze przed mrozem, jak te wykonane ze skóry licowej, lepiej jest nosić je podczas okresu przejściowego.

Poza skórą warto zwrócić też uwagę na to, by były one ocieplane przy użyciu dobrego materiału – najlepiej wełny lub jedwabiu, chociaż jeżeli elegancja nie jest aż tak ważna, można wybrać też te polarowe, które dobrze chronią dłonie przed mrozem, będąc jednocześnie tańszymi.


Opublikowano

w

przez

Tagi: