Srebrne sneakersy Hours

Sneakersy – skąd się wzięły?

Sneakersy to aktualnie absolutny must have każdej nowoczesnej kobiety. Pokochały je kobiety na całym świecie, w każdym wieku, niezależnie od tego, czy sport określa ich styl życia. Nic dziwnego – to obuwie wygodne i zdrowe, ale i nie pozostające w tyle za wciąż zmieniającą się modą. Można je nosić niemal do wszystkiego.

Co to są sneakersy?

Słowo „sneakersy” w naszym słowniku pojawiło się zupełnie niedawno. I choć wydaje się, że każdy wie o co chodzi, to warto poświęcić kilka chwil na wyjaśnienie znaczenia tego słowa. Sneakersy to więc wygodne buty o sportowej sylwetce – wydaje się, że definicja nie powinna zawierać nic więcej. Sneakersy damskie Deezee mogą bowiem posiadać cholewkę niską lub wysoką – nad kostkę; mogą mieć płaską podeszwę lub posiadać wysoki koturn, podeszwa może być cienka, jak w klasycznych trampkach, lub stanowić wysoką, nawet siedmiocentymetrową platformę; cholewka może być płócienna, siateczkowa, ale i uszyta ze skóry naturalnej czy ekologicznej; mogą być proste i minimalistyczne, a mogą błyszczeć się i świecić od licznych wstawek i ozdób.

Sneakersy a adidasy

Obuwie, które dziś nazywamy sneakersami, jeszcze niedawno określaliśmy ogólnym pojęciem „adidasy”. Przestało ono jednak być wystarczające – sneakersy to bowiem wszelkie buty o charakterze sportowym, a więc również trampki. Jednocześnie niekoniecznie muszą to być buty przeznaczone do uprawiania sportu – trudno bowiem za takie uznać obuwie o sportowym wyglądzie, jednak posiadające wbudowany, dziewięciocentymetrowy obcas. Wygodne i modne sneakersy to buty, które możemy nosić na co dzień i którymi możemy uzupełnić właściwie każdy look.

Krótka historia sneakersów

Historia sneakersów jest naprawdę długa. Sięga bowiem 1892 roku, kiedy to amerykańska firma Keds wyprodukowała pierwsze obuwie na gumowej podeszwie i z płócienną cholewką. Było to, rzecz jasna, obuwie sportowe. Chodzenie w nim na co dzień, po ulicy, uznane by zostało z pewnością za niestosowne. Była to jednak jedynie kwestia czasu. Warto wskazać rok 1917 – wtedy to bowiem rozpoczęła się masowa produkcja tenisówek, bardzo w tamtym czasie popularnych. Dobrym okresem dla obuwia sportowego były następnie lata 80., które przyniosły powszechną modę na fitness. Nigdy w historii nie zdobyły sobie jednak takiej popularności, jak w drugiej dekadzie XXI wieku.


Opublikowano

w

przez

Tagi: