spodenki bokserskie

Spodenki treningowe, bokserskie

Jakiś czas po powstaniu boksu jako sportu, wygląd bokserów ulegał okresowym zmianom. W XIX i XX wieku bokserki nie wyglądały tak samo jak teraz. Były za krótkie, a także przylegały do ciała, przez co wszystko wyglądało komicznie. Obecnie ta część garderoby jest szyta z myślą o komforcie człowieka. Spodenki zawodowe są długie, odpowiednio zakrywają kolana, mają swobodny krój, nie ograniczają ruchów zawodnika.

Wybór spodenek bokserskich

Decydując się na zakup nowych spodenek, warto zwrócić uwagę na następujące parametry:

Spodenki bokserskie (https://www.fightershop.com.pl/c363-spodenki-bokserskie) nie powinny być zbyt obcisłe, lepiej, żeby były luźne, ale nie zwisające. Gdy ubranie jest zbyt ciasne, bokser nie może skoncentrować się na walce, co skutkuje słabymi wynikami.

Materiał, z którego wykonane są spodenki, musi oddychać. Chodzi o to, że boks wymaga dużo ruchu, a ponadto podczas każdej rundy dużo się pocimy. Dzięki temu tkanina minimalizuje ten proces i zmniejsza dyskomfort podczas treningu lub sparingu;

Spodenki są zazwyczaj antypoślizgowe, a więc materiał musi gładko przesuwać się po ciele, nie powodując otarć ani podrażnień skóry. Właściwości te posiadają poliester, satyna, jedwab i atłas.

spodenki bokserskie

Spodenki dla osób początkujących w boksie

Większość nowicjuszy w świecie boksu często myli pojęcie spodenek ze spodenkami treningowymi. Oczywiście te stroje odzieżowe mają pewne podobieństwa, ale wyraźnie różnią się właściwościami. Spodenki sportowe to sprzęt, który jest potrzebny podczas joggingu, na siłowni itp. Są one po prostu przymocowane do ciała za pomocą elastycznej opaski i nie mają żadnych szczególnych cech.

Na przykład, tonizuje mięśnie brzucha sportowców, pomaga rozłożyć wysiłek fizyczny i rozciąga mięśnie tam, gdzie jest to ważne. Można przeprowadzić porównanie, a różnica będzie od razu widoczna. Bokserki są wykonane z trwałego materiału, nie zużywają się przez długi czas i są łatwe do prania.


Opublikowano

w

przez

Tagi: