dresy jasne

Szokujące stylizacje. Czy dresy męskie są obrazoburcze?

Spodnie dresowe w niektórych środowiskach są synonimem braku elegancji. Co powoduje, że tak deprecjonowane dresy bywają wykorzystywane w stylizacjach największych gwiazd estrady? Wszak dresy męskie zakładają nie tylko faceci, ale także kobiety! W czym tkwi fenomen dresów?

Szokowanie na scenie to coś, do czego przywykliśmy

Celebryci lubią szokować. Zakładanie niepasujących do siebie elementów stroju jest pewnym wyznacznikiem „kreowania trendów”. Przykład dresów męskich to jedna z wielu takich sytuacji. Inspiracje bywają różne i tak mogliśmy obserwować np. zakładanie płaszcza na gołe ciało, czy występowanie w samej bieliźnie. Zdaje się, wiele granic i barier zostało przekroczonych, dlatego coraz mniej rzeczy zaczyna nas dziwić. Może i dobrze, ponieważ sposób ubierania się jest naszą prywatną kwestią, w którą nie powinien nikt ingerować. Przekraczanie barier pomaga niektórym ludziom w przezwyciężeniu wstydu oraz pozwala na wyrażanie własnego siebie w sposób jaki się lubi.

Nieoczywiste materiały, z których wykonane są ubrania

Niektóre działania zdają się iść krok dalej i są nie tylko szokujące, ale nawet obrazoburcze. Jak inaczej można określić dresy męskie stworzone z kawałów roślin, albo nakrycia głowy zrobione z mięsa? Takie pomysły możemy ujrzeć na najbardziej ekstrawaganckich pokazach mody, które niejako odbiegają od przewidywanej konwencji. Pytanie brzmi – do czego projektanci jeszcze się posunąć, aby zdobyć popularność i międzynarodowy rozgłos? Wydaje się, że nie ma takich granic, które nie mogłyby zostać pokonane.


Opublikowano

w

przez

Tagi: