Wygodna alternatywa dla szpilek – czółenka na słupku

Choć trudno szpilkom odmówić pewnej dozy uroku, pozostają z całą pewnością obuwiem niewygodnym i nawet szkodliwym – są niestabilne i mogą powodować bóle mięśni, stawów, kręgosłupa, a przede wszystkim problemy ze stopami. Jeśli cenimy sobie wygodę i komfort, ale nie chcemy zrezygnować z wysokich butów, możemy sięgnąć po znacznie lepiej stabilizujące stopę czółenka na słupku.

Na wyjątkowe okazje

Buty na słupku mogą prezentować się równie seksownie i spektakularnie, co szpilki. Idealnie dopasują się do każdej, nawet najbardziej wyjątkowej okazji. Stylizacje z butami na słupku sprawdzą się na wesela, sylwestra, a także mniej wieczorowe imprezy, takiej jak chrzest czy duże spotkanie rodzinnie, ponieważ mają mniej zobowiązujący i bardziej uniwersalne charakter niż buty na cienkim obcasie. Można przetańczyć w nich całą noc, a także bez obaw przejść się po trawie czy nierównym chodniku.

Czółenka na słupku mogą być wygodnym i efektownym obuwiem panny młodej. Klasycznie białe, w kolorze kości słoniowej, albo przy bardziej interesujących stylizacjach srebrne czy złote czółenka poniosą pannę młodą przez ten pełen wrażeń dzień lekko i w dobrym stylu. Buty na słupku sprawdzą się również do stylizacji wieczorowych, zarówno, jeśli chodzi o imprezowanie do rana, jak i do teatru, zestawione właściwie dowolnie z eleganckimi sukienkami – każda długość pasuje do czółenek na słupku – kombinezonami, a także spodniami i żakietem.

W codziennych stylizacjach

Nie bójmy się nosić czółenek na słupku również na co dzień. Szczególnie te na niższym obcasie, i odpowiednio dopasowane do naszej stopy, są dostatecznie wygodne, by spędzić w nich standardowy dzień pracy. Czółenka dodadzą szyku każdej stylizacji, nawet złożonej z elementów o sportowym charakterze, takich jak dresowe spodnie czy zwykły podkoszulek. Eleganckie buciki nie tylko sprawią, że nasz codzienny strój stanie się bardziej interesujący, ale też mogą zastąpić inne dodatki, takie jak biżuteria czy mocniejszy makijaż, o ile tylko zdecydujemy się na bardziej ekstrawagancką parę w intensywnym kolorze albo w ciekawy wzór.

Rubinowo czerwone albo srebrne buty na słupku sprawię, że jeansy i prosta koszula przemienią się w interesującą stylizację, nadającą się zarówno na spacer, spotkanie z przyjaciółmi, jak i na randkę. Eleganckie detale w codziennym stroju sprawiają, że staje się on uniwersalny i z łatwością dostosowuje do okazji, a także podkreślają wyjątkowość kreacji wieczorowych. Przynajmniej jednej pary czółenek na słupku nie powinno zabraknąć w szafie żadnej kobiety.


Opublikowano

w

przez

Tagi: